Jak dobrać zegarek do garnituru ?

Każdy elegancki mężczyzna wie jak ważnym elementem garnituru są odpowiednio dobrane do niego dodatki. Najpopularniejszymi są oczywiście koszule, krawaty czy buty. Istnieją także inne elementy, które mają za zadanie podkreślać elegancję całego stroju i dodać jej pewien smaczek. Większość mężczyzn zapomina przy tym, jak ważny może być wybór odpowiedniego zegarka. Dobrze dobrany czasomierz może stanowić nie tylko praktyczny dodatek, dzięki któremu sprawdzimy godzinę nie wyjmując w towarzystwie telefonu komórkowego, ale także ciekawe i niebanalne dopełnienie całego stroju.

Jeżeli zależy nam, aby dobrać odpowiedni zegarek do garnituru powinniśmy przede wszystkim pamiętać, że nie każdy model będzie pasował do oficjalnego i jednocześnie eleganckiego stroju, jakim bez najmniejszych wątpliwości jest męski garnitur. Warto więc dowiedzieć się, cz tak naprawdę powinniśmy się kierować przy doborze czasomierza, tak by nie popełnić żadnej modowej wpadki a równocześnie wyróżnić się spośród tłumu nienagannym wyglądem.

Wybierając męski zegarek do garnituru, należy kierować się zasadami podobnymi do tych, jakimi kierujemy się przy doborze takich dodatków, jak krawat czy koszula.

Do eleganckiego stroju najlepiej sprawdzą się zegarki wizytowe. Tego typu czasomierze można bez przeszkód nosić na spotkania biznesowe, a także rozmowy o pracę, czy ważne uroczystości rodzinne. Zegarki wizytowe ściśle wiążą się z klasycznymi strojami, czy właśnie garniturami o klasycznym kroju.
Wizytowy czasomierz z całą pewnością będzie się bardzo dobrze komponował z garniturami w kolorach stonowanych, zarówno ciemnych (czarnym, grafitowym, czy brązowym) a także z garniturami jasnymi (grafitowymi oraz beżowymi).

Jest kilka charakterystycznych cech, którymi wyróżniają się klasyczne wizytowe zegarki. Przede wszystkim charakteryzują się ponadczasowym, klasycznym kształtem. Są także pozbawione ozdobnych elementów, które mogłyby zanadto rzucać się w oczy i w przypadku oficjalnych spotkań są zazwyczaj niewskazane. Jeśli chodzi o tarcze, w zegarkach wizytowych są one proste i czytelne, a ich kształt zazwyczaj jest okrągły. Prostota dotyczy także sposobu w jaki zegarek będzie mocowany na nadgarstku. Spośród większości dostępnych na rynku modeli zegarków wizytowych, zegarek do garnituru powinien posiadać skórzany, prosty pasek. Możemy się także zetknąć z produktami, których bransolety zostały wykonane z polerowanej stali. Jednak, w większości przypadków polecane są zegarku na skórzanych paskach, które znacznie lepiej komponują się z garniturkami o klasycznych kolorach i krojach.

Zegarek Atlantic, 60347.41.61, SEABASE
Zegarek Atlantic, 60347.41.61, SEABASE

Oprócz zegarków wizytowych, podczas wyboru zegarka do garnituru, warto zwrócić uwagę na modele zegarków wieczorowych. Przede wszystkim są proponowane do garniturów trzyczęściowych, które mężczyźni zakładają na wyjątkowe okazje – uroczyste przyjęcia lub ceremonie, np. ślub. Podobnie jak zegarki wizytowe, cechuje je klasyczna forma, jednak jest ona trochę bardziej dekoracyjna. Wieczorowy zegarek noszony do garnituru może odznaczać się ozdobną formą, ponieważ jego użytkowa funkcja w takim przypadku schodzi na drugi plan. Oczywiście, warto pamiętać, że forma zegarka musi w tym przypadku idealnie współgrać z męskim strojem.

Zegarek Atlantic, 60347.41.21, SEABASE
Zegarek Atlantic, 60347.41.21, SEABASE

 

SPRAWDŹ PEŁNĄ OFERTĘ ZEGARKÓW ATLANTIC