Okrągły czy kanciasty – jaki kształt zegarka wybrać?

Zegarki na ręce noszą dzisiaj zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sięgają po nie osoby młode, i nieco starsze. Dzisiejsze firmy dają nam ogromny wybór nie tylko pod względem kolorów pasków czy rodzajów bransolet, ale także kształtów samych tarcz. Klasyczne modele okrągłe konkurują z nowoczesnymi kanciastymi. Jaki wybrać? Który okaże się w naszym przypadku strzałem w dziesiątkę? Czym kierować się przy wyborze?

Własny gust

To z całą pewnością czynnik najbardziej istotny. Osoby, które ponad wszystko cenią sobie rozwiązania klasyczne, najlepiej czują się we wnętrzach rustykalnych, a wybierając muzykę, stawiają na Ravela czy Bacha, z pewnością wybiorą model z tarczą okrągłą. Nie rzuca się ona nadmiernie w oczy nawet wtedy, kiedy jest naprawdę duża.

Ci, którzy sobie nowatorskie rozwiązania, nie boją się zwracać uwagę innych, chętnie przyciągają wzrok i lubią wyglądać inaczej niż wszyscy, postawią na modele kanciaste. Trzeba jednak pamiętać, że nie będą one pasowały do każdej stylizacji.

Okrągłe modele damskie idealne na oficjalne spotkania

Tak klasyczne propozycje są idealnym wyborem wtedy, kiedy w planach mamy oficjalne spotkanie. Doskonale sprawdzą się na przykład w trakcie negocjacji biznesowych czy na rozmowie kwalifikacyjnej. Są eleganckie, ponadczasowe i przez długi czas nie wyjdą z mody. Nie odwracają uwagi od toczącej się rozmowy, dobrze prezentują się nawet wtedy, kiedy zestawimy je z biżuterią. Z uwagi na dość skromny wygląd można do nich zakładać nawet naprawdę duże pierścionki czy interesujące bransolety.

Zegarek Atlantic, 22341.43.21, SEALINE

Kanciaste modele damskie na wyjątkowe okazje

To propozycje także eleganckie, ale lepsze wtedy, kiedy możemy pozwolić sobie na nieco mniej zobowiązujący styl. Poleca się je na przykład na wesela czy chrzciny, kiedy nie ma nic złego w tym, że przykuwamy uwagę innych. Ich wadą jest jednak to, że stosunkowo szybko mogą wyjść z mody. Są dobrym rozwiązaniem dla tych kobiet, którym nie zależy na zegarku na lata.

Zegarek Atlantic, 29041.44.61L, Damski, Elegance
Zegarek Atlantic, 29041.44.61L, Damski, Elegance

Okrągłe modele dla panów

To najlepsza propozycja do formalnego stroju. Zegarki o okrągłej tarczy idealnie prezentują się z klasycznym garniturem. Są więc świetnym wyborem dla tych panów, którzy zajmują wysokie stanowiska, prowadzą spotkania biznesowe czy wybierają na ślub. Dzięki nim cała stylizacja wygląda na jeszcze bardziej elegancką. Plusem modeli o okrągłej tarczy jest fakt, że nie wychodzą one z mody. Z powodzeniem można założyć je nawet po dwudziestu latach od kupna – nadal będą doskonałe.

Zegarek Atlantic, 60347.41.21, SEABASE
Zegarek Atlantic, 60347.41.21, SEABASE
 

Kanciaste modele dla mężczyzn

Produkowane są zdecydowanie rzadziej niż dla kobiet. Są idealną propozycją dla mężczyzn nowoczesnych, którzy lubią stawiać na oryginalne i nietypowe akcenty. Takie modele doskonale prezentują się ze strojem nieco mniej formalnym czy wręcz sportowym. Zegarek dyskretnie dopełnia całości, dodając jej odrobinę pazura.

Czy tylko tarcza się liczy?

Wybierając swój idealny zegarek, należy pamiętać, że nie tylko tarcza ma znaczenie. Pod uwagę powinniśmy brać rodzaj mechanizmu, pasek, ozdobniki czy samą wielkość zegarka. Wtedy uda nam się kupić model, który spełni nasze oczekiwania.

 

SPRAWDŹ PEŁNĄ OFERTĘ ZEGARKÓW ATLANTIC