W jaki sposób konserwować zegarek ?

Każdy, kto inwestuje w dobrej jakości zegarek z pewnością chce, aby w doskonałym stanie służył on jak najdłużej. Aby tak się stało, o swój czasomierz należy odpowiednio dbać. Nie wszystkie zabiegi jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, ale część z nich znajduje się w zasięgu naszych możliwości.

Każdy zegarek to przede wszystkim misterna konstrukcja składająca się z szeregu elementów, z których każdy musi być idealnie sprawny. Precyzyjny mechanizm sprawia, że wskazówki zegarka zostają wprawione w ruch i potrafią wskazywać dokładną godzinę. Właściwe obchodzenie się z czasomierzem sprawi, że będzie on w doskonałej kondycji naprawdę długo.

Aby zegarek w doskonałym stanie służył przez lata, pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby stosować się do zaleceń producenta. Te najważniejsze dotyczą przede wszystkim odporności na działanie wody. Nie wszystkie zegarki są wodoszczelne, inne znoszą działanie wody tylko do określonej głębokości. Niezależnie od tego, jak bardzo odporny na działanie wody jest czasomierz, nigdy nie wolno manipulować koronką ani znajdującymi się na zegarku przyciskami, kiedy ten znajduje się pod wodą. Zegarki nie tolerują również skrajnych temperatur. Zarówno bardzo wysokie, jak i bardzo niskie temperatury im nie służą. Wszelkie wstrząsy także są niewskazane – mogą prowadzić do uszkodzenia delikatnej struktury zegarka.

Zegarek Atlantic, 87462.41.61NY, Męski, Seasport Diver Chronograph
Zegarek Atlantic, 87462.41.61NY, Męski, Seasport Diver Chronograph

 

SPRAWDŹ PEŁNĄ OFERTĘ ZEGARKÓW ATLANTIC